5 įstabūs pasaulio kampeliai, kuriems kilusi reali grėsmė išnykti

Savo didžiąją gyvenimo kelionę vis atidėliojate: iki kol susitaupysite pakankamai pinigų, kol vaikai ūgtels, bus kam palikti šunį, mesite darbą ir galėsite pasidžiaugti užtarnautomis atostogomis…Sutinkame, jog ne kiekvienas gali sau leisti prabangą viską mesti ir leistis į nerūpestingą gyvenimo kelionę, tačiau rekomenduojame pasitikrinti, ar jūsų svajonių kelionės tikslui negresia…išnykimas.

Pateikiame sąrašą unikalių pasaulio kampelių, kuriems dėl visuotinio klimato atšilimo bei su tu susijusių reiškinių gresia pavojus likti tik istorija.

Madagaskaras. Teigiama, jog šioje teritorijoje, garsėjančioje faunos bei floros įvairove, apstu dar iki galo neatrastų rūšių. Reali grėsmė, jog to ir nebus, tiksliau – nesulauks pats Madagaskaras…Prognozuojama, jog iki 2025 metų, situacijai nesikeičiant, čia bus iškirsti visi miškai.

Didžioji kinų siena. Apie šį objektą, pelnytai įtrauktą į neilgą naujųjų pasaulio stebuklų sąrašą, kiekvienas girdėjome per istorijos pamokas ar matėme geografinio pobūdžio laidose. Tiesa, šį statinį galime pamatyti ir gyvai ar net parsivežti keletą akmenėlių į namus…Stop! Toks elgesys prisideda prie fakto, jog Didžiajai kinų sienai iškilo pavojus – net 22% šio objekto nebeliko! Prie tokios situacijos prisideda ne tik neapgalvotas turistų elgesys, bet ir vietinių gyventojų „praktiškumas“ (akmenys – puiki nemokama statybinė medžiaga ūkininkų tvoroms tverti) bei smėlio audrų sukeliama erozija.

Velykų sala. Čilėje esantis kampelis kenčia nuo nesąmoningų, trapaus grožio įvertinti nesugebančių turistų: kalnai šiukšlių, niokojamos akmeninės skulptūros – neatsiejamas šios salos simbolis bei nesiskaitymas su vietine gyvūnija bei augalija.

Kilimandžaras. Išgirdus šio gamtinio objekto pavadinimą, daugeliui prieš akis iškyla milžiniška viršukalnė snieguota „kepure“. Aukščiausia Afrikos viršukalnė rizikuoja likti be pastarosios ir kardinaliai pakeisti savo „įvaizdį“. Remiantis liūdnomis mokslininkų prognozės, 2033 metais sniego ant šio ugnikalnio nebeliks. Aišku, jog dėl visuotinio atšilimo poveikio.

Didysis barjerinis rifas. Unikalaus objekto bei jame iki šiol sėkmingai gyvenančių rūšių, deja, greit gali nebelikti…Temperatūrai šoktelėjus dar bent 1 laipsniu aukščiau, žolės, slepiančios koralus, pradės nykti, o tai reikš mirties nuosprendį ne tik šioms, bet ir kitoms gyvybėms formoms, egzistuojančioms esant dabartinėms klimato sąlygoms.

Tai – ne baigtinis sąrašas, o tik keletas populiariausių objektų. Pavojaus varpai skamba ir kitoms, mažiau žinomoms, tačiau unikalioms vietoms. Net jei ir nepuoselėjate planų šių aplankyti, pabandykite savo sąmoningu elgesiu padidinti tikimybę pastarosioms išlikti. Mąstymas, jog nuo manęs vieno nepriklauso – pražūtingas.

Daugiau idėjų jūsų kelionėms: Ieskaukeliones.lt

Komentarų nėra

Parašyk komentarą