5 romantiškiausios kelionių kryptys Europoje

Kur traukia ištroškę meilės, pasiilgę romantikos ar norintys įspūdingai praleisti laiką su mylimu žmogumi? Galbūt pasipiršti, gal net susituokti ar kopinėti medų po svajingų vestuvių. Europoje tikrai yra daugiau miestų nei meilės sostine tituluojamas Paryžius, į kuriuos traukiama iš viso pasaulio. Tad pasidalinsime keliais tokiais romantiškais civilizacijos kampeliais Europoje, kurie visa savo esybe alsuoja meile.

Venecija

Romantiškas pasiplaukiojimas gondolomis, nesibaigiančios krantinės mieliems pasivaikščiojimams, kvapą gniaužianti architektūra ir mylimojo petys – ar gyvenime reikia ko daugiau? Nebent Venecijos karnavalo! Būtent meniška Venecijos prigimtis ir ją garsinantys karnavalai sutraukia būrius turistų ir įsimylėjėlių bei pelnė šiam žaviam miestui, meilės miesto vardą. Kuomet ryškiais kostiumais pasidabinę Venecijos karnavalo dalyviai siaučia miesto aikštėse, gatvėse, ant tiltų, tai palieka nemažesnį įspūdį nei pirmasis mylimojo bučinys.

Praha

Dar nuo viduramžių Praha buvo laikoma vienu gražiausiu pasaulio miestų, ją dar vadindavo „auksiniu miestu“, „šimto bokštų miestu“, „pasaulio karūna“. Pačioje Europos širdyje įsikūrusi Praha vis dar didžiuojasi šimtais bokštų ir nepakartojamo grožio senamiesčiu, kuris taip vilioja įsimylėjėlius. Įspūdingo grožio senovinė architektūra leidžia pasijusti kaip pasakoje, kurioje meilės kerus skleidžia paslaptingos fėjos, o net  metų senumo astronominio laikrodžio dūžiai priverčia sustoti ir įvertinti dabarties akimirką.

Santorini

Planuojantys vestuvės užsienyje dažniau nei kitas romantiškas vietas pasirenka Santorini Graikijoje. Gal dėl to, jog mieste vyrauja balta tarsi jaunosios suknelė spalva, gal dėl ypatingai šilto ir malonaus klimato, o gal dėl nepakartojamų Santorini saulėlydžių, kurių fone nori įsiamžinti visi įsimylėjėliai. Vestuvės ant jūros kranto – būtent Santorini išsipildo ši kiekvienos nuotakos svajonė. Taip, ko gero labiau aistra ir šiluma alsuojančių foto neparsivešite iš niekur kitur.

Paryžius

Joks romantiškų pasaulio vietų sąrašas negali apsieiti be Paryžiaus. Vien pasisakius, jog vykstama į Paryžių iš karto kyla šypsena „ar jis tau pasipirš?“. Paryžiuje pamatyti ant vieno kelio priklaupusį vaikiną besiperšantį mylimai merginai, tikrai nėra retas reiškinys. Nuostabi miesto panorama nuo Monmartro kalno, Eifelio bokštas ir romantiški pasivaikščiojimai Senos upės pakrante bei lengvi paklydimai siaurose senamiesčio gatvėse. Čia tikrai yra ką veikti!

Florencija

Florencijoje egzistuoja dvi įsimylėjėlių tradicijos. Pirma, tradicinė jau ir Lietuvoje – pakabinti spynelę ant vieno iš įspūdingų miesto tiltų. Antra, pasibučiuoti ant legendinio Vecchio tilto, sakoma, kad bučinys čia sujungia porą amžiams. Verta prisiminti, jog Florencija garsėja savo menininkais, kurie tikrai paliko žymę miesto istorijoje, architektūroje ir tiesiog sukūrė nepakartojamą miesto aurą, kuri traukia žmones iš viso pasaulio.