B&B (Bed&Breakfast), kartais vadinamas pensionu

Šis apgyvendinimo tipas priklauso pačio smulkiausio verslo kategorijai. Tinklinių B&B būna nedaug, nes paprastai šeimininkai priima svečius tame pačiame name, kuriame gyvena.

Bed&Breakfast nuomodamiesi tokį kambarį, kaip ir rodo jo reikšmė (nakvynė ir pusryčiai) kartu su lova ryte gausite ir pusryčius. Tokie maži viešbučiai paprastai vienu metu priima ne daugiau, kaip 6 svečius. Jie neturi jokios oficialios klasifikacijos ir dėl to užsakydamas B&B internetu ne visada gali žinoti, ko laukti.

Siurprizai būna tiek malonūs, kai keliautojas už savo pinigus gauna daugiau nei tikėjosi, tiek nuviliantys. Jei pasiseks, ryte Jus sočiai pamaitins karštais patiekalais ir šeimininkai išlydės papasakoją miesto istoriją ir nepagailėję vertingų patarimų, kur važiuoti ir ką verta pažiūrėti. Nepasiseks, pateksite į apsileidusios šeimininkės valdas ir ryte valgysite tik sužiedėjusią bandelę su bet kurioje Europos parduotuvėje parduodamais dribsniais.

Kartais tokiuose mini viešbučiuose su gyvenančiais gretimuose kambariuose gali tekti dalintis ir dušą bei tualetą. Tačiau turbūt nėra ko daug tiėktis, kai mokate ženkliai pigiau nei nuomodamasis kelių žvaigždučių viešbutį. Turbūt vienas iš didžiausių Bed&Breakfast trūkumų – jie retai įsikuria kurortinių miestų centre ir iki išsvajotų grožybių ir architektūros paminklų tenka gerokai pavažiuoti visuomeniniu transportu.