Viena pirmųjų pasaulio enciklopedijų visais laikais buvo vertinama kaip patikimas leidinys, kurio redaktoriai remiasi tik mokslu ir patikrintais faktais. Deja, keičiasi ir laikai, ir mokslas. Pateikiame kai kuriuos faktus, kurie nekėlė diskusijų 1768 m. „Encyclopaedia Britannica“ leidime. Tai pati seniausia leidinio versija, kuri pasiekiama privatiems kolekcionieriams. Pavyzdžiui trijuose enciklopedijos tomuose 40 puslapių paskirta arkliams, tiek pat algebrai, tačiau nėra skirsnio apie vaikus.
Žmonės ir monstrai
Enciklopedijos autorių nuomone, žmoniją galima suskirstyti į šiuos porūšius: amerikiečius, europiečius, azijatus, afrikiečius ir monstrus.
Medicina
Dantų skausmą rekomenduojama gydyti geriant laisvinamuosius, arba iš kojos nuleidžiant kraują. Jei dantis pradėdavo gesti, siūloma atvirą nervą prideginti įkaitintu metaliniu įnagiu, o tuštumą užpildyti bičių vaško ir vaistinių žolelių mišiniu. Prancūzijoje jau buvo žinomas ir dantų protezavimas – tiesiog reikėjo surasti tinkamo dydžio kito žmogaus dantį ir jį įdėti į išgedusią ertmę. Skrandžio sutrikimai gydyti geriant kavą arba vyną, pagardintą ramunėlėmis ir cukrumi.
Šokoladas
Tais senais laikais šokolado importas buvo draudžiamas ir jis buvo gaminamas pačioje Anglijoje griežtai prižiūrint vietos mokesčių inspektoriams.
Afrodiziakai
Kadangi spageti makaronai buvo atvežami iš tolimosios Italijos, legendinės meilės šalies, buvo manoma, kad šis produktas didina vyrų lytinę potenciją ir moeryse žadina pagundas.
Benzinas
Šis degus skystis buvo naudojamas kaip tepalas kovojant su kojų ir rankų skausmais bei gydant paralyžių. Ar ši metodika buvo efektyvi duomenų nėra.
Australija ir Naujoji Zelandija
Nors Australija ir Naujoji Zelandija enciklopedijos spausdinimo metu jau buvo atrastos, tačiau apie jas nėra nė žodžio. Pirmosios žinios leidynyje apie šiuos tolimus kraštus pasirodė tik kai šiuos kraštus kolonizavo anglai.
Saulės sistema
Žinynas teigia, kad Saulės sistemoje sukasi šešios planetos. Uranas, Neptūnas ir Plutonas tuo metu dar nebuvo atrastos.
Sūris
Sūrio importas iš Airijos į Angliją tuo metu buvo draudžiamas – jau tada šios dvi valstybės nedegė meile viena kitai.
Dar vienas įdomus faktas – tais laikais, kaip, beje ir dabar, „Encyclopaedia Britannica“ buvo vertinama kaip pats patikimiausias ir pilniausias leidinys apie pasaulį ir daugelis snobų mane, kad ją reikia perskaityti nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Žinant, kad tais laikais gyvenimo tempas buvo šiek tiek lėtesnis nei šiandien, daugumai enturziastų skaitymas užtrukdavo keletą metų. Rekordas – užfiksuotas faktas, kai žmogus ensiklopediją įveikė tik per 22 metus.