Fiodoras Koniuchovas – užkietėjęs nuotykių ieškotojas

Ne kartą su jachta pasaulį apiplaukęs keliautojas iš savo kelionių jau sukūrė ir atskirą pramonės šaką. Jis leidžia žurnalą, įkūręs buriuotojų klubą, rašo knygas. Jis kol kas vienas iš nedaugelio planetos žmonių, kuris sugebėjo aplankyti penkis Žemės polius: Everestą, Šiaurės polių (tris kartus), Pietų polių, apiplaukė Horno iškyšulį (buriuotojų „polius“) ir įveikė taip vadinamąjį „nepasiekiamumo polių“.

Koniuchovas universlas – jis keliauja slidėmis, burlaiviais, kopia į kalnus, o paskutinė penkiasdešimtmetį jau perkopusio klajoklio ekspedicija – kelionė kupranugariais Šilko keliu.

„Nežinau kodėl, tačiau gyvenimu galiu mėgautis ne maudydamasis prabangoje ar malonumuose, o tik įveikdamas sunkumus“, – taip save apibūdina pats Koniuchovas.

Tokią gyvenimo nuostatą patvirtina ir darbai. Nuo paauglystės jis grūdinosi – maudėsi ledinėje eketėje, o sulaukės penkiolikos metų irkline valtimi perplaukė Azovo jūrą. Ekstremalių pojūčių ieškotojas dirbo kariniu instruktoriumi Sovietų sąjungos remiamų režimų Nikaragvoje ir Salvadore kariuomenėje. Dalyvavo dar keliuose karuose.

Keliautojas neslepia, kad jis garbėtroška ir patirdamas pavojingus nuotykius ieško ne tik malonumų, bet ir žemiškų gėrybių:
„Taip, aš garbėtroška ir save įsimylėjęs snobas, tačiau, skirtingai nuo kitų žmonių, nebijau prisipažinti, kad aš toks esu. Man gaila tų, kurie visą gyvenimą slepia savo garbės troškimą ir bijo žengti žingsnį į šalį nuo išmindžioto takelio į biurą. Tokie žmonės iki pat mirties ir lieka gyvenimo užkaboriuose“