Garunas Tagijevas – vulkanų dievas

Ten šeimą užklupo Antrasis pasaulinis karas ir būsimasis ugnikalnių ekspertas įsijungė į pasiriešinimą prieš nacių okupantus.

Mūšiams nurimus, Tagijevas ilgai negalėjo nuspręsti, kuriuo keliu jam pasukti, nes kišenėje turėjo du universiteto diplomus – agronomo ir geologo. Dvejones išsklaidė susitikimas su išsiveržusiu Kituro ugnikalniu.
„Jau buvau atšventės 34 – ąjį gimtadienį, kai pirmą kartą pamačiau liepsnojančią lavą ir supratau, kiek emocinių išgyvenimų gali atnešti vulkanologija tokio charakterio žmogui kaip aš“, – prisiminimuose rašė mokslininkas.
Vėliau atsisakyti susitikimų su „velniu“, kaip jis savo knygose vadino liepsnojančius vulkanus, mokslininkas nebegalėjo.

„Svajojau leistis į kelią ir aplankyti kuo daugiau veikiančių ugnikalnių, nes vulkanologui, kaip ir gydytojui, būtina bendrauti ir apžiūrėti kuo daugiau pacientų. Tik taip jis išmoks tiksliai nustatyti diagnozę“, – gyvenimo filosofiją dėstė Tagijevas.

Keliautojas, aplankęs dešimtis ugnikalnių, sukūrė ne vieną dokumentinį filmą ir parašė keliolika knygų, kurios jį ir išgarsino pasaulyje.