Meksika – įdomūs faktai apie šią valstybę

Pasižvalgykime, kas įdomaus Meksikoje ir apie ką dažnai nepasakojama turistams. Actekų krašte iki šiol netrūksta egzotikos. Šalyje gyvena 106 miljonai žmonių (2005 m. duomenys). Tai antra didžiausia pagal gyventojų skaičių Lotynų Amerikos šalis ir didžiausia ispaniškai kalbanti šalis pasaulyje.

1. Meksikoje gyvena įdomus sutvėrimas – retos rūšies triušis, kuris pagal gyvenamąją vietą ir vadinamas vulkaniniu. Jo broliai ir sesės mieliau renkasi laukus ir pamiškes, o į kalnus lipa nenoriai.

2. Meksikoje dienos šviesą išvydo (sveikuoliams neskaityti) toks gardumynas, kaip šokoladas.

3. Šalyje nuolat veikia 236 televizijos kanalai.

4. Meksika nusileidžia tik Brazilijai pagal žmonių, kurie laiko save katalikais, skaičių. Regligija vietos gyvenime pakankamai svarbi.

5. Cezario salotos, vienos iš populiariausių pasaulyje, taip buvo pavadintos Cezario Kardinio, turėjusio restoraną Tichuanoje, garbei.

6. Vieni mažiau šunų pasaulyje, čichuachua šunys, taip buvo pavadinti Čihuahua valstijos, kurioje juos rado 1850 metais, garbei. Vienais metais šie mieli ir pikti gyvūnai net buvo pripažinti bjauriausiais šunimis pasaulyje.

7. Šalies sostinė Meksikas, turintis beveik 20 milijonų gyventojų, pastatytas ant povandeninio ežero. Vandens telkinys, dėl besaikio vandens vartojimo, kiekvienais metais nusenka keletą centimetrų ir miestas tuo pačiu šiek tiek “pasmunka”.

8. Meksikos vaikai negauna dovanų nei šv. Kalėdų, nei Naujųjų metų proga. Ilgai iš tėvų kaulinti žaislai jiems įteikiami sausio 6 d. – per Trijų Karalių šventę.

9. Meksike veikia pats mažiausias pasaulio vulkanas. Jo aukštis tik 13 metrų.

10. Taip pat Meksike auga seniausias pasaulio medis.

11. Per metus šalį aplanko 20 milijonų turistų. Nors keletas milijonų vietinių gyvnetojų kiekvienais metais mėgina nelegaliai patekti į JAV, šalyje nuolat gyvena apie milijonas amerikiečių.

12. Meksikoje kol kas vienintelėje iš Lotynų Amerikos šalių, vyko vasaros olimpinės žaidynės (1968 m..)