Prancūzija ir įdomūs faktai apie šią valstybę

Prancūzija, nuo seno žinoma kaip kraštas, kuriame vyrauja romantiška meilė ir meilė vynui bei skaniam maistui, pazižymi ne tik šiais dalykais. Tūkstantmetė istorija čia paliko neišdildomą pėdsaką.

1. Skaičiuojama, kad Prancūzijos teritorijoje šiuo metu stovi apie 40 000 įvairiausių pilių ar bent jų griuvėsių.

2. Prancūzija pagal plotą trečia Europos šalis. Ją lenkia tik Rusija ir Ukraina.

3. Prancūzijoje gaminami garsiausi pasaulio vynai. Įdomu, kad 72 % pačių prancūzų menkai išmano apie vyną ir apsiriboja tik keliomis mėgiamomis rūšimis. Tai ne aplaidumas, nes vien Bordo regione gaminama apie 9000 šio gėrimo rūšių.

4. Daugiau kaip 10% šalies gyventojų emigrantai. Dauguma iš jų musulmonai.

5. Iki XX a. pradžios prancūzų kalba buvo tarptautinė, panašiai, kaip dabar anglų. Net Turkų Osmanų imperijoje sultonas su svečių šalių pasiuntiniais kalbėjo prancūziškai. Iki šiol ši kalba naudojama diplomatų. Iki XIX a. Vidurio Rusijos aristokratai geriau kalbėjo prancūziškai nei rusiškai. Šiandien prancūzų kalba pripažinta valstybine trisdešimtyje pasaulio valstybių ir kasdieniniame gyvenime ja vartoja 270 milijonų žmonių.

6. Nikotinas pavadintas prancūzų diplomato ir mokslininko Žano Niko (1530-1600 m.) garbei. Šis žmogus , 1559 m. Prancūzijoje įkūrė pirmajį tabako fabriką.

7. Tradicija žaisliukais puošti kalėdinę eglutę taip pat atsirado Prancūzijoje.

8. Prancūzijoje gaminama daugiau kaip 300 sūrio rūšių.

9. Tai labiausiai turistų lankoma valstybė pasaulyje. Per metus čia pailsėti ar susipažinti su vietos kultūra atvažiuos 67 milijonai žmonių. Daugiau nei šalyje yra gyventojų.

10. Prancūzijoje kiekvieną dieną išspausdinamos mažiausiai dvi kulinarijos knygos.

11. Žymiausi prancūzų išradimai: kalkuliatorius, karšto oro balionas, kinas, fotografija, animacija, parašiutas, povandeninis laivas.

12. Ketvirtadalis prancūzų pageidauja po mirties būti kremuojami, o ne laidojami karstuose.