Tadžikistane keliautojai vėl įleidžiami į legendinį slėnį

Turistai vėl gali lankyti vieną iš seniausių Pamyro kalnyno gamtos stebuklų – Keturiasdešimties mergelių slėnį. Keliautojai į čia negalėjo įkelti kojos nuo 1992-1997 m. Tadžikistano pilietinio karo ir po to keliolika metų regione tvyrojusios įtampos.

Slėnis yra šalies pietuose. 40 siaurų uolų, primenančių piramides, iš tolo primena sustingusių moterų figūras. Vaizdas iš paukščio skrydžio dar įspūdingesnis nei nuo žemės.

Per amžius ši vieta apaugo įvairiomis legendomis, kurios visada baigiasi tragiškai. Pats populiariausias pasakojimas byloja, kad senais laikais užkariautojo Čingischano kariauna mėgino veržtis per Pamyrą, Jam kelią pastojo 40 nuostabių merginų ant eiklių žirgų. Nors jos nukovė daugybę priešų, tačiau ir pačios krito nelygiame mūšyje ir amžiams liko stovėti kovos lauke kaip sustingusios sargybinės.

Kita legenda pasakoja apie merginas, kurios nenorėjo tapti užkariautojų sugulovėmis ir Alacho paprašė jas paversti akmenimis. Įkvėpti šios legendos, vietiniai gyventojai uolas puošia lauko gėlėmis.