Tailandas, paskutiniais metais tapo komfortą mėgstančių keliautojų rojumi. Ypatingai, kai galima nusipirkti palyginus pigius skrydžių bilietus ir kelionė tapo įkandama padoriau uždirbančiam piliečiui, ieškančiam egzotikos ir nepkartojamų įsp0džių.
1. Surattani mieste veikia beždžionių mokykla, vadinama Beždžionių kolegija. Gyvūnai ten mokomi ne tik triukų, kurias vėliau linksminami turistai, bet ir dirbti. Jos treniruojamos nuo palmių skinti kokoso riešutus. Kai kurios beždionės per dieną sugeba nuskinti iki 1000 riešutų.
2. Tailande veikia virš 30 000 budistų šventyklų.
3. Nors šalis nuolat kariavo, tačiau jos niekada jėga neužėmė ir neokupavo svetimšaliai. Ji nebuvo ir kolonizuota. Negalėdami užimti jėga, anglai ir prancūzai Siamo karalystę (senasis valstybės pavadinimas) naudojo kaip buferinę zoną prieš Malaiziją ir Vietnamą.
4. Šalyje metai skaičiuojami skirtingai nei Europoje ir daugumoje kitų pasaulio valstybių. Nuo krikščioniškosios tradicijos, kurios laikosi ir Lietuva, skirtumas 543 m. Jei pas mus 2010 – ieji, ten 2555 – ieji.
5. Bankokas, šalies sostinė, įtrauktas į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausią pavadinimą turinti sostinė. Oficialus jos pavadinimas „Didysis angelų miestas, aukščiausioji dangaus lobių saugykla, didžioji žemė, kurios negalima užkariauti, didžioji ir klestinti karalystė, nuostabi ir spindinti devynių brangakmenių sostinė, vieta, kur gyvena didieji valdovai ir pastatytas milžiniški rūmai, Dievų, kurie sugeba pavirsti dvasiomis, namai.“
6. Siamo katės į pasaulį pateko per Rusiją, kai buvo padovanotos carui Nikolajui II. Tik po to jos pateko į Europą.
7. Viena iš vietos princesių buvo rusė. XX a. pradžioje vienas iš princų, karaliaus Ramos V sūnus, studijavo Rusijoje ir iš ten parsigabeno nuotaką.
8. Absoliutinė monarchija šalyje apribota 1932 m., ir 60 m. šalį valdė kariškiai. Iki šiol monarchas gerbiamas kaip autoritetingas lyderis, nors ir neturintis realios valdžios. Valstybėje gyvena 64 milijonai žmonių.