Daug kam atrodė, kad tokio beprotiškos mintys sveiko statistinio buržua galvoje negali gimti.
„Dauguma mokslininkų iki mano kelionės tvirtino, kad senieji finikiečiai ir egiptiečiai negalėjo mėnesiais keliauti vandenynu, nes neturėjo tinkamų laivų. Mokslo vyrų nuomone, senovės gyventojų laivai buvo per silpni, kad atlaikytų uraganus. Istorijos ekspertai tvirtino, kad nė vienas save gerbiantis mokslininkas net gali planuoti atstatyti senovinį laivą, kuris labiau primena plaustą, ir su juo mėginti plaukti per vandenyną“, – prisiminimuose rašė Hejerdalas.
Pašaipos nutilo 1947 m. Hejerdalas, tuo metu dar niekam nežinomas kuklus norvegas, iš balzos medžio pagamino plaustą „Kon tikis“ – tikslią senųjų Peru gyventojų naudotų laivų kopiją, surinko bendraminčių nutrūktgalvių komandą ir leidosi į Ramujį vandenyną. Mokslininkas norėjo praktiškai pagrįsti savo teoriją, kad pirmieji žmonės į Polineziją atplaukė ne iš Azijos, kaip tikino iki tol dauguma teoretikų, bet iš Amerikos.
Praktiškai visi, kas domėjosi šia kelione, buvo įsitikinę, kad visi ekspedicijos dalyviai žus vos tik vandenyne juos užklups didesnis uraganas. Nepaisant įvairiausių specialistų prognozių, paaiškėjo, kad primityvus plaustas puikiai tinka okeaninėms kelionėms. Plaustas nekovojo, kaip šiuolaikiniai laivai, su bangomis, o tiesiog prie jų prisitaikė ir ramiai siūbavo net per didžiausias bangas. Taip pavėjui ir nešamas vandenyno srovių Hejerdalas ir penki jo per 92 dienas bendrakeleiviai pasiekė Polineziją.
Tai buvo pirmoji norvego kelionė, sulaužusi dešimtmečiais kurtus stereotipus. 1970 m. jis papirusiniu plaustu „Ra“, pagamintu pagal senovės egiptiečių aprašymus, įveikė Atlanto vandenyną ir įrodė, kad net senieji egiptiečiai galėjo pasiekti Ameriką ir prekiauti su indėnais.
1977-1978 m. Hejerdalas su laivu „Tigris“, pagamintu pagal senovės šumerų laivo ma gur pavyzdį sėkmingai plaukiojo Persijos įlankos platybėmis.
Ekspedicijų moksliniai rezultatai ne tik pakeitė istorikų nuomonę. Iki šiol Hejerdalo knygos apie keliones puikiai parduodamos visame pasaulyje.